Uudised

Alati värsked Honda sõiduautode uudised
6.11.2015

Uus HR-V ja Jazz – uusimad Euroopa NCAP programmis ohutusreitinguks 5 tärni saanud Honda mudelid

  • Euroopa uute autode hindamisprogramm (Euro NCAP) andis uutele Honda HR-V ja Jazzi mudelitele maksimaalse viietärnise ohutusreitingu.
  • Uus Jazz on ainult üks kahest superminide klassi kuuluvast sõidukist, mis sai 2015. aasta testimiseeskirjade järgi viietärnise reitingu.
  • Mõlema uue mudeli standardvarustuses on pidurisüsteem City-Brake Active System.
  • Kõigil hetkel Euroopas müüdavatel Honda mudelitel on maksimaalne viietärnine reiting.

Täiesti uued HR-V ja Jazz on värskemaid mudelid Honda tootevalikus, millele sõltumatu ohutusorganisatsioon Euro NCAP on andnud maksimaalse ohutusreitingu. Uute, 2015. aasta testimiseeskirjade järgi anti mõlemale mudelile viietärnine reiting, mis peegeldab Honda pühendumust sõidukite üldisele ohutusele.

Honda-Jazz-im-Euro-NCAP-Crashtest-1200x800-879fda0ce34a1c12 honda-hrv-euro-ncap

Jazzi viietärnine reiting on antud sel aastal lisaks Jazzile seni vaid ühele superminide klassi kuuluvale sõidukile. Nii Jazz kui ka HR-V on varustatud Honda pidurisüsteemiga City-Brake Active System (CTBA), mis on kogu seeria standardvarustuses. Lasertehnika abil skaneerib CTBA-süsteem eesolevat teed ja rakendab automaatselt pidurid, kui kokkupõrge aeglasel kiirusel on tõenäoline.

honda_jazz_2015_side-media-gallery hondajazzcrash

Mõlema mudeli keskmise ja kõrgema klassi versioonid sisaldavad Honda ADAS-süsteemi.

Tervenisti uus Jazz ja uus HR-V ühinevad olemasolevate viietärnimudelitega Honda tootevalikus, mille hulgas on ka Swindonis toodetud Civic ja CR-V.

New HR-V and Jazz latest Honda models to receive 5-star Euro NCAP Overall Safety Rating

Euro NCAPi hindamisskeem keskendub sõiduki üldisele ohutustasemele, mis annab tarbijatele hõlpsalt mõistetava ühe kindla reitingusumma. Reiting võtab arvesse erinevaid sõiduki ohutuse aspekte, näiteks sõitjate, laste ja jalakäijate kaitsmist ning juhi abisüsteemide olemasolu ja tõhusust.