Uudised

Alati värsked Honda sõiduautode uudised
19.06.2018

Honda varustab Red Bull Racingut F1 mootoritega

TOKYO, Jaapan, 19. juuni 2018. Honda ja Red Bull Group sõlmisid lepingu, mille kohaselt Honda alustab partnerlust Red Bull Racinguga, et varustada seda mootoritega kahe aasta jooksul alates 2019. aasta FIA vormel 1* maailmameistrivõistlustest. See lisandus praegusele kokkuleppele meeskonnaga Red Bull Scuderia Toro Rosso. Kaks Red Bulli meeskonda kasutavad Honda identsete tehniliste andmetega mootoreid.

Honda to Supply F1 Power Units to Red Bull Racing

Honda Motor Co., Ltd. president ja tegevdirektor Takahiro Hachigo

„Kuna oleme Scuderia Toro Rossoga loonud head suhted, otsustasime alates 2019. aasta hooajast alustada vormel 1 maailmameistrivõistlustel koostööd ka Red Bulli teise meeskonnaga, milleks on Aston Martin Red Bull Racing. Koostöö kahe meeskonnaga tähendab, et saame kasutada varasemast kaks korda rohkem andmeid. Usume, et koostöö ja tugeva partnerluse loomine nii Toro Rosso kui ka Red Bull Racinguga aitab meil jõuda lähemale meie eesmärgini võita võidusõite ja meistrivõistlusi. Läbirääkimised läksid väga kiiresti tänu Red Bulli avatud ja lugupidavale suhtumisele Hondasse ning selle tulemuseks oli kõigi poolte jaoks aus ja õiglane kokkulepe.”

Honda to Supply F1 Power Units to Red Bull Racing

Red Bulli autospordi nõunik dr Helmut Marko

„See partnerlus Hondaga toob kaasa uue ajastu Red Bull Groupi jaoks vormel 1 maailmameistrivõistlustel, sest nii Toro Rosso kui ka Red Bull Racingu meeskonnad saavad kasutada ühist varustajat, kellega koostööd koordineeritakse Red Bull Technology kaudu. Honda pühendumus ja edusammud on meile väga muljet avaldanud ning me jagame meistrivõistlustel võistlemise ambitsioone. Ootame väga Hondaga koostööd selle ettevõtetevahelise integreeritud meetodi kaudu.”

 

Aston Martin Red Bull Racingu meeskonna juht Christian Horner

„See mitmeaastane leping Hondaga annab märku uue põneva etapi algusest Aston Martin Red Bull Racingu jõupingutustes võistelda mitte ainult grand prix‘ võitude saavutamiseks, vaid ka meistrivõistluste tiitlite võitmiseks, mis on alati olnud meie eesmärk. Teeme selliseid otsuseid alati ratsionaalselt ja ainult ühe tingimusega – kas usume, et tulemus aitaks meil konkureerida kõrgemal tasemel. Pärast hoolikat kaalumist ja hindamist oleme kindlad, et partnerlus Hondaga on meeskonna jaoks õige suund. Meile on alati avaldanud muljet Honda pühendumus vormel 1-le, nende hiljutised kiired sammud koos meie sõsarmeeskonnaga Scuderia Toro Rosso ja nende ambitsioonide ulatus, mis ühtib meie enda omadega. Ootame rõõmuga võimalust teha Hondaga lähiaastatel koostööd ja võistelda koos vormel 1 suurimate auhindade võitmise nimel.”