Uudised

Alati värsked Honda sõiduautode uudised
21.09.2012

Honda tegevjuht Takanobu Ito teatab: tuleb uus Civic Type R ja uus kompaktne linnamaastur

Honda tegevjuht Takanobu Ito teatab: turule tuleb uus Civic Type R ja uus kompaktne linnamaastur. • 2015. aastal tuleb Euroopa turule uus Civic Type R. • Välja tuleb täiesti uus kompaktne linnamaastur. • Teatame kolmest uuest hübriidlahendusest.

Honda tegevjuht Takanobu Ito teatab: turule tuleb uus Civic Type R ja uus kompaktne linnamaastur 

• 2015. aastal tuleb Euroopa turule uus Civic Type R.
• Välja tuleb täiesti uus kompaktne linnamaastur.
• Teatame kolmest uuest hübriidlahendusest.
• Honda tuleb 2015. aastal Jaapani, USA ja Euroopa turule täiesti uue kütuseelemendiga elektriautoga.
• Prognoosime, et 2017. aastaks on meil aastas üle maailma 39 miljonit klienti.
• Tulemas on uus superspordi mootorratas, mis põhineb MotoGP masinatel.

Honda tegevjuht Takanobu Ito kirjeldas täna Honda toote-, tehnika- ja äriarenguid, millele tuginedes peaks ettevõte kasvama selliselt, et majandusaastal 2017 jõutakse aastas 39 miljoni uue kliendini.

Takanobu Ito teatas, et Honda tuleb Euroopa turule põnevate uute toodete ja tehnikalahendustega. Lisaks hiljuti välja tulnud uuele Civicule ja CR-V-le saab Honda nende uute mudelite najal oma Euroopa klientidele pakkuda veelgi paremat valikut.

Uus Civic Type R Euroopa turule
Vapustavad ja sportlikud tooted on osa Honda DNA-st. Pärast uue NSX-i tutvustamist saab Honda nüüd kinnitada, et töötab Euroopa turu jaoks välja ka täiesti uue Civic Type R. Honda klientide seas jälgitakse Type R brändi arengut väga aktiivselt ning uue mudeliga püüame taas kogu turul mootori töö ja juhitavuse jaoks seatud latti kõrgemale tõsta. Spetsiaalselt Euroopa turu jaoks loodavas masinas kasutatakse tehnikat, mis on välja töötatud Honda WTCC (maailma turismiautode võistlussarja) sarjas osalemisel. Täiesti uue Type R eesmärk on olla kiireim esisillaveoga sõiduk Nürnburgringi ringrajal. See uus mudel on plaanis turule tuua 2015. aastal.

Uus kompaktne linnamaastur
Honda täiendab Euroopas oma mudelivalikut ka uue kompaktse linnamaasturiga. Järgmise põlvkonna Jazzi põhjal olev uus mudel pakub konkurentsi kiiresti kasvavas väikeste linnamaasturite sektoris.

Uus valik hübriidtehnikat
Honda usub kindlalt, et CO2 emissioonide vähendamises mängib tähtsaimat rolli hübriidtehnika ja selle eksperdina töötab Honda nüüd välja kolme uut hübriidsüsteemi. Neist igaühele antakse ainulaadsed omadused ja neid arendatakse klientide eri vajadusi silmas pidades.
Esiteks arendab Honda edasi oma kerget ja kompaktset ühe mootoriga hübriidsüsteem, et saavutada kõikide hübriidsõidukite seas parim kütusekasutus. Parem mootori võimsus ja aku ning uus käigukast aitavad pikendada vahemaad, mille saab läbida nullemissiooniga elektrisõidul.
Honda töötab keskmise suurusega sõidukite jaoks välja ka uut ja võimsamat kahe mootoriga hübriidsüsteemi.
Kolmandana aga keskendub Honda tõhusa ja võimsa kolme mootoriga hübriidsüsteemi Sport Hybrid SH-AWD (superjuhitav nelikvedu) sõiduomaduste parandamisele. Seda tehnikat on plaanis kasutada uuel NSX mudelil.
Honda usub, et uus hübriidtehnika valik pakub klientidele konkurentsitult parimaid sõiduomadusi ja kütusesäästlikkust.

Järgmise põlvkonna kütuseelemendiga elektrisõidukid Euroopa turule
Honda hinnangul on kütuseelemendiga elektrisõidukid kõige keskkonnasäästlikumad masinad. Just seetõttu on Honda püüdnud selle tööstusharu uurimis- ja arendustöödes ning müügitegevuses hoida juhtpositsiooni. Honda edasiminekut sel alal näitas ilmekalt FCX Clarity turuletoomine 2008. aastal. 2015. aastal aga tuleb Honda välja täiesti uue kütuseelemendiga elektriauto mudeliga, milles on võrreldes 2008. aastal lansseeritud FCX Clarityga näha märkimisväärseid tehnoloogilisi arenguid ja mis on palju soodsam. See mudel tuleb turule nii Jaapanis, USA-s kui ka Euroopas.

Superspordi mootorratas
Honda töötab välja uut superspordi mootorratast. Sel mudelil kasutatakse Honda MotoGP masinate jaoks loodud tehnikat. Uue ratta eesmärk on pakkuda samasugust kirge ja põnevust kui see, mida tekitas 1987. aasta esmatutvustusel superspordi mootorratas RC30 (VFR750R).