Uudised

Alati värsked Honda sõiduautode uudised
28.05.2015

Honda sihib uut GUINNESS WORLD RECORDS™-i kütusesäästlikkuse tiitlit, sõites 13 000 km läbi kogu Euroopa

Kaks Honda Euroopa teadus- ja arendustegevuse (R&D) meeskonna liiget istuvad 2015 aasta 1. juunil (Aalstis Belgias) Honda Civic Tourerisse ja võtavad ette pika teekonna. Suundudes Hollandi ja Saksamaa poole, teevad nad kellaosuti liikumise suunas tiiru peale kogu Euroopale. Tagasi alguspunkti on plaanis saabuda umbes 25 päeva pärast, 25. juunil, olles plaanipäraselt läbinud kokku 13 614 kilomeetrit.

GUINNESS WORLD RECORDS-i tiitli püüdmise taustal on mitu sõltumatut katset tõestanud, et Honda 1,6 i-DTEC mootor on reaalsetes sõidutingimustes järjepidevalt kütusesäästlikum võrreldes ametlikes tehnilistes andmetes esitatud näitudega. Seda suutlikkust rõhutades kavatseb Honda võita GUINNESS WORLD RECORDS-i tiitli, mida pole Euroopas eelnevalt püütud.

GUINNESS WORLD RECORDS-i reeglite kohaselt peavad tiitli püüdmise katse igal kilomeetril viibima autos samad kaks juhti. Seda teevad pea 18 aastat Honda R&D-s koos töötanud Fergal McGrath ja Julian Warren. Nad võtsid vabatahtlikult vastu väljakutse sõita iga päevaga keskmiselt 592 km, mis võtab aega umbes 7,5 tundi.

 

Fergal McGrath kommenteerib: „Ootame rekordikatset väga ja kuigi oleme põnevil, pabistame eesseisva ülesande kolossaalsuse tõttu. Väljakutsega kaasneb tohutu planeerimistöö ja loodetavasti naaseme Brüsselisse 25. juunil eduka tulemusega. Kuid esmalt peame silmitsi seisma enam kui 170 tunniga autoroolis!”

GUINNESS WORLD RECORDS-i ametlik tiitel on „Madalaim kütusekulu – kõik 24 külgnevat EL-i riiki”, mõõdetuna liitrites 100 km kohta ja miilides galloni kohta, arvutatuna kogu reisi vältel. Kui rekordikatse õnnestub, kehtib see kõigile autodele, sh hübriid- ja elektrilistele mudelitele. Rekordikatse rangete juhiste kohaselt peab auto sisenema igasse 24 riiki. Selle tõestamiseks tuleb koguda erinevaid andmeid, mis hõlmavad kütuse ja läbisõidu logiraamatut, GPS-näite, videot, fotosid ja sõltumatute tunnistajate allkirju.

Selleks, et tagada marsruudi, sõiduaja ja läbisõidu täpne jälgimine, on auto varustatud TRACKER jälgimisseadmega. Seade pakub parimal tasemel sõiduteavet reaalajas, võimaldades Hondal saada GUINNESS WORLD RECORDS-i nõuete täitmiseks kindlaid ja usaldusväärseid andmeid..

Rekordit jahtiv auto peab olema igas suhtes standardmudel, ilma eeliseid andvate muudatusteta. Seda hindavad sõltumatud tunnistajad rekordikatse alguses ja lõpus. Auto tohib sõita vaid maanteel ja seetõttu ei ulatu marsruut Ühendkuningriiki, Iirimaale, Küprosele ega Maltale, mis moodustavad ülejäänud osa 28-st Euroopa Liidu riigist. Et vältida sõiduki vähenenud massist tulenevat ebaausat eelist, tuleb auto kütusepaak igas tanklas ääreni täita.

Teekonna jooksul läbitavad 24 riiki tähestikulises järjekorras: Austria, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Hispaania, Horvaatia, Itaalia, Kreeka, Läti, Leedu, Luksemburg, Holland, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi Vabariik ja Ungari.

Jälgi kahe juhi tegemisi reaalajas: http://www.tracker.co.uk/RealFuelChallenge

Twitter: @FergalandJulian

Teemaviide: #RealFuelChallenge