Uudised

Alati värsked Honda sõiduautode uudised
16.11.2020

HONDA E on esimene Jaapani sõiduk, mis pälvis Saksamaa Aasta Auto tiitli

  • Honda e sai Saksamaal tiitlijagamisel esikoha ka kategoorias „Uus energia“.
  • Uusim võit järgneb üleeuroopalisele edule, mille hulka kuuluvad Red Doti disainiauhind ning ajakirjade Autocar (ÜK) ja News International (ÜK) tunnustused.
  • Honda kompaktne elektriauto valiti ka Ungaris ja Taanis aasta auto 2021 finalistiks.
  • Auhinnad kinnitavad Honda pühendumust täiustatud ja kaunite toodete loomisele, mille kujundamisel ei ole tehtud kompromisse.

Honda esimene akutoitega elektriauto Euroopas, Honda e, võitis Saksamaa mainekal iga-aastasel aasta auto võistlusel Saksamaa aasta auto 2021 tiitli, mis teeb sellest esimese selle auhinna saanud Jaapani kaubamärgiga sõiduki. Sõiduk võitis ka kategoorias „Uus energia“.

See on uusim auhind mainekate tunnustuste hulgas, mille Honda e on saanud alates selle turuletoomisest 2020. aasta kevadel. Auhindade hulka kuulub ka Red Doti disainiauhind.

Saksamaa aasta auto auhinnažüriisse kuuluvad Saksamaa juhtivad autoajakirjanikud. Žürii katsetab ja vaatab läbi uued autod, järjestades need nende kasutatavuse, sõiduomaduste, turu asjakohasuse ja uuenduslikkuse taseme järgi. Võitjad valitakse viies kategoorias – „Kompaktne“, „Esmaklassiline“, „Luksuslik“, „Uus energia“ ja „Sõiduomadused“ – ning nende seast valitakse üldvõitja.

„See, et Honda e on esimene Jaapani auto, mis võitis Saksamaa aasta auto auhinna, on suur au ja me oleme selle üle väga uhked,“ lisas Honda Motor Europe’i juht ja president Katsuhisa Okuda. „Klientide ja meedia reaktsioon Honda e’le on alates selle avalikustamisest olnud tohutult positiivne. Honda e on suurepärane näide ainulaadse disainiga tootest, millel on tipptasemel tehnoloogia ja nutikas ühenduvus, mis hoiab sõiduki omaniku igapäevaelus täielikult ühenduses. Meil on selle auhinna üle väga hea meel.“

„Honda e esindab uut tüüpi liikuvust, kus auto mängib keskset rolli sujuva ühenduse loomisel elu erinevate tahkude vahel,“ ütles Honda e suurprojektide juht Tomofumi Ichinose.

„Honda e väljatöötamisel oli eesmärk luua ka suurepärane linnaauto, mis võtaks arvesse keskkonnaprobleeme, eriti linnapiirkondades. Honda e arendamine oli suur katsumus, kuid samas oli tore ette kujutada ilusat ja helgemat tulevikku, milles Honda e’l on oma osa. Meeskonnaliikmetel ja minul on selle auhinna üle väga hea meel, sest see näitab, et sõiduki visiooni tunnustatakse.“

See uusim Honda e auhind järgneb märkimisväärsele edule ja tunnustusele kogu Euroopas. Ühendkuningriigis sai Honda e esikoha Autocari võistluse „Britain’s Best Car Awards 2020“ kategoorias „Best Car Tech“ ning News International Motor Awards 2020 nimetas sõiduki hiljuti ka aasta linna-/väikeautoks.

Saksamaal võitis Honda e peale Saksamaa aasta auto tiitli ka Automotive Circle’i auhinna „EuroCarBody 2020“, vaid paar kuud varem sai sõiduk kaks mainekat Red Doti auhinda ja tunnustuse „Parimatest parim 2020“. Honda e on sellest ajast näitusel maailmakuulsas Red Doti disainimuuseumis Essenis Saksamaal.

Belgias nimetati Honda elektriline supermini ajakirja Autogid Magazine tiitli finalistiks kategoorias „Elektriline väikeauto“ ja see kandideerib ka Ungari aasta auto tiitlile. Eelmisel aastal nimetas Vezess.hu selle põnevaimaks uueks autoks. Mujal Euroopas nimetati Honda e Hispaania Axel Springer Motor Awardsi tiitli kandidaadiks väikeautode kategoorias ja Itaalias kandideerib see Quattroruote’i aasta auto tiitlile. Taanis valiti sõiduk Taani aasta auto 2021 tiitli kandidaadiks ja ka Eestis on Honda e valitud Eesti aasta auto 2021 finalistiks.

Honda e toodi turule selle aasta alguses ja see on oluline mudel Honda plaanis elektrifitseerida 2022. aastaks kõik Euroopa põhimudelid. Honda e kehtestab moodsa autodisaini ja täiustatud elektromobiilsuse segmendis uued standardid ning selle loomisel keskenduti funktsionaalsusele ja kasutatavusele, ilma kompromisse tegemata. Sellel on sujuv, voolujooneline ja moodne välimus, tipptasemel tehnoloogia ja nutikas ühenduvus, mis hoiab omanikke igapäevaeluga sünkroonis.