Uudised

Alati värsked Honda sõiduautode uudised
3.02.2012

Honda Civic astub FIA WTCC-sarjas võistlustulle

Honda tegi täna teatavaks, et Civic hakkab osalema FIA ringrajaautode maailmameistrivõistlustel (WTCC). “Me otsustasime minna oma Euroopa Civicuga WTCC-le,” räägib Honda tegevjuht Takanobu Ito. “Selle projekti jaoks loome me täiesti uue mootori ja see väljakutse tekitab meis kõigis elevust.”

Honda tegi täna teatavaks, et Civic hakkab osalema FIA ringrajaautode maailmameistrivõistlustel (WTCC).
“Me otsustasime minna oma Euroopa CivicugaWTCC-le,” räägib Honda tegevjuht Takanobu Ito. “Selle projekti jaoks loome me täiesti uue mootori ja see väljakutse tekitab meis kõigis elevust.”
Projekti elluviimiseks astus Honda partnerlusse Mugeni ja J.A.S. Motorsportiga. Mugen hakkab valmistama Honda R&D poolt väljatöötatud mootorit ning hooldab seda igal võistlusel koos meeskonnaga. J.A.S. Motorsport teeb Swindonis (Inglismaal) toodetud uuest 5-ukselisest Civicust võistlusauto.
Autole paigaldatakse 1,6-liitrine 4-silindriline turbo ja otsepritsega bensiinimootor, mis konstrueeritakse vastavalt FIA Super 2000 määrustele. 
Honda ambitsiooniks on teha juba sel hooajal WTCC-sarjas mõned “avaringid”. FIA-ga peetakse veel läbirääkimisi, kuid tõenäoliselt leiab see aset Jaapanis (21. oktoobril 2012 Honda Suzuka ringrajal) ning seejärel Hiinas ja Macaus. Pärast seda osaleb Honda J.A.S. Motorsporti eestvedamisel kahest autost koosneva võistkonnana 2013. aasta hooaja igal võistlusel.
Võidusõit on olnud alati Honda DNA üks põhielemente. 1950. aastate lõpus kinnitas Honda kanda Isle of Mani TT-l ja 1960. aastatel Vormel 1-s. FIA WTCC on järjekordne näide Honda jätkuvast pühendumisest rahvusvahelisele motospordile, mis annab talle ideaalse võimaluse demonstreerida Honda võistlusvaimu oma arvukatele fännidele üle kogu maailma.

WTCC
•WTCC (World Touring Car Championship) on FIA ringrajaautode maailmameistrivõistlus.
•Autod vastavad FIA kategooria Super 2000 rangetele nõuetele.
•Iga võistlusauto põhineb rohkem kui nelja istekohaga seeriamudelil.
•WTCC-l osalevad vaid autod, millel on turbo ja otsepritsega 1,6-liitrine bensiinimootor.
•Iga sõidu pikkus jääb vahemikku 50–60 km.
•Võistlushooaeg hõlmab 12 nädalalõppu (kahte võistlust igal nädalavahetusel).
Lisateavet leiate aadressilt: www.fiawtcc.com

Mugen
•Mugen on Saitamas (Jaapanis) asuva M-TEC Co., Ltd. bränd. M-TEC Co., Ltd. motosporditegevus seisneb peamiselt võistlusmootorite konstrueerimises, arendamises, valmistamises ja turustamises, Honda autode varustamises varuosade ja muude komponentidega ning tehnilise toe pakkumises võistlusrajal.
•M-TEC-il on tütarharud Ameerikas (MUGEN America Inc. (USA)) ja Euroopas (MUGEN EURO Co., Limited (UK)).
Lisateavet leiate aadressilt: www.mugen-power.com

J.A.S. Motorsport
•J.A.S. Motorsport on 1995. aastal asutatud võidusõiduautode tootja ja võistkond, kes võistleb põhiliselt turismiautode sarjades. J.A.S. Motorsport hakkas 1997. aastal Honda partneriks, tegutses kategoorias Super Touring Car garaažina (Saksamaal STW, 1998 ja 1999; Suurbritannias BTCC, 2000) ning pakub alates 2001. aastast Honda Motor Europe’i nimel Honda võistlusautodele kliendituge.
•J.A.S. Motorsporti peakorter ja tehas asuvad Milanos (Itaalias) 2500 ruutmeetril.
•J.A.S. Motorsporti presidendiks on Maurizio Ambrogetti ning tegevdirektoriks ja võistkonna juhiks Alessandro Mariani.
Lisateavet leiate aadressilt: www.jasmotorsport.com