Uudised

Alati värsked Honda sõiduautode uudised
29.10.2015

Honda avalikustas mudeli Clarity Fuel Cell 2015.a. TOKYO autoshowl

  • Järgmise põlvkonna sõiduk Honda Clarity Fuel Cell on avalikustatud Tokyo autonäitusel
  • Oma klassi parim sõiduulatus on võrreldav fossiilkütusel töötavate sõidukite omaga
  • Mudelit Clarity Fuel Cell plaanitakse 2016. aastal tutvustada Euroopa valitud turgudel

Vesiniku kütuseelemendi tehnoloogia rajaja Honda avalikustas täna 44. Tokyo autonäitusel oma järgmise põlvkonna mudeli Clarity Fuel Cell.

Honda at Tokyo Motor Show 2015

Honda tipptehnoloogiaid ühendav Clarity Fuel Cell on maailma esimene kütuseelementidel töötava sedaani seeriamudel, mahutades kogu kütuseelementide paki ja jõuülekande ruumi,  kus asuvad tavaliselt mootor ja käigukast. Mudelit Clarity Fuel Cell saab Jaapanis osta 2016. a algusest. Lisateavet sõiduki turuletoomisest Euroopas saab 2016. aastal.

Honda at Tokyo Motor Show 2015

Maailma parim paigutus

Mudeli Clarity Fuel Cell loomisel sai Honda inspiratsiooni põhimõttest: rohkem inimest, vähem masinat. Jõuseadmetele mõeldud ruumi vähendades on Honda suutnud luua ruumika salongi, mis võimaldab viiel täiskasvanul mahtuda autosse sama mugavalt, nagu eeldaks tavapärase jõuallikaga sedaanis. Honda tipptehnoloogia abil on kütuseelementide pakk ja jõuseade kahandatud V6 mootoriga võrreldavate mõõtmeteni.

Honda at Tokyo Motor Show 2015

Kütuseelementidel põhineva jõuseadme kompaktsusest hoolimata kindlustab Honda tipptehnoloogia selle kütuseelementide pakile maailmas juhtiva jõudluse. Honda algupärased lainelised voolukanali separaatorid on paremad kui kunagi varem ning elemente iseloomustab nüüd suurem tootlikus ja sihvakam kuju tänu iga elemendi paksuse vähendamisele 1 mm (20%) võrra. Üheskoos muudavad need täiustused kütuseelementide paki  algsel FCX Clarity’l kasutatud pakist 33% kompaktsemaks. Täienduse muudab veelgi muljetavaldavamaks see, et koos sellega tõsteti mootori tippvõimsust [130 kW-ni (177 hj)] ja suurendati energiatihedust 60% (kuni 3,1 kW-ni liitri kohta).

Honda at Tokyo Motor Show 2015

Oma klassi mugavaim

Mudel Clarity Fuel Cell on varustatud kõrgsurvepaagiga, mis võimaldab säilitada gaasilist vesinikku 70 MPa rõhu all, kasvatades säilitatava vesiniku massi ja suurendades auto sõiduulatust. Tõhusa jõuseadme ja vähendatud energiakulu toel saavutab mudel Clarity Fuel Cell kütuseelementidega sõidukite klassi parima sõiduulatuse, läbides täispaagiga üle 700 km1 (435 miili).

Lisaks saab kõrgsurvepaagi täita kiirelt, 70 MPa ja 20 oC juures võtab protsess aega umbes kolm minutit. Need ja teisedki hüved loovad mudeli Clarity Fuel Cell omanikele harjumuspärase mugavuse, mis on igapäevane nende bensiini- või diiselmootoriga sõidukites.

Virgutav sõiduelamus

Honda kütuseelementide paki suure tootlikkuse ja liitium-ioon akude komplekti abivõimsuse kasutamiseks loodud suure väljundvõimsusega mootor annab vedavatele ratastele hetkelise ja võimsa kiirenduse tagava jõu. Suure tootlikkusega 130 kW (177 hj) ühtlaselt kasvava pöördemomendiga mootor, mis ei vaja käike, tagab Clarity Fuel Cell’le täiuslikult sujuva kiirenduse nullist tippkiiruseni igal pool.

Vahetu reageeringuga meeliülendav sõit koos vaikse salongiga moodustavad ahvatleva terviku. Clarity Fuel Cell pakub juhile kaks sõidurežiimi: kui režiim „Normal” pakub tasakaalu kütusekulu ja sõidunäitajate vahel, siis „Sport” seab esikohale tundlikuma kiirendusvõime.

Silmapaistev kujundus

Mudeli Clarity Fuel Cell välisilme avaldab teedel esinduslikku mõju, säilitades samas tugeva aerodünaamilise profiili.  Täis-LED esituled koos terava sihvaka profiiliga ja 18-tollised alumiiniumveljed, mille aerodünaamiline ja stiilne kujundus seob nähtava kompaktseks tervikuks.

Clarity Fuel Cell salongi loomisel ühendati täiustused rafineeritud atmosfääriga, et võimaldada juhile lõõgastavat ja mugavat sõidukeskkonda. Täiustatud juhiliides kasutab Honda kujunduse põhimõtteid: vahetu äratundmine ja intuitiivne kontroll. Lihtsat ja hämmastavalt avarat salongi iseloomustavad esmaklassilised mõnusad materjalid, mis muudavad sõidu oodatavaks ja nauditavaks kogemuseks.

Honda Clarity Euroopas

Hondal on 2016. aastal kavas tuua Clarity Fuel Cell teatud Euroopa turgudele.

Ühendkuningriigis on Honda kohalikku energiatootmist ja -tarbimist julgustades töötanud koos tarnijatega ning asutanud päikeseenergial töötava vesinikutankla Honda Ühendkuningriigi Swindoni tehase maadele. See jaam on kõigile kasutatav (eelregistreerimisel) ja suudab tankida iga kütuseelementidega sõidukit.

Mudeli Clarity Fuel Cell tehnilised näitajad

Pikkus (mm) 4895
Laius (mm) 1875
Kõrgus (mm) 1475
Sõitjaid 5
Sõiduulatus täispaagiga (km) Üle 7001
Tankimise aeg Umbes 3 minutit
Kütuseelementide suurim võimsus (kW) Üle 100
Kütuseelementide paki energiatihedus (kW/l) 3,1
Mootori suurim võimsus (kW) 130
Vesinikupaagi suurim surve (MPa) 70
Energia salvestamise meetod Liitium-ioon akud

 

1 Viiteväärtus, mõõdetuna Honda poolt JC08 meetodi kohaselt. Sõidukit tangiti 70 MPa tanklas vastavalt SAE standardile J2601