Uudised

Alati värsked Honda sõiduautode uudised
6.08.2012

CIVIC WTCC alustab ringrajatestidega

2012. aasta Civic WTCC võistlusauto jõudis lõpuks avalikkuse ette. Honda teatas täna, et asus ringrajal testima oma FIA turismiautode võistlussarja (WTCC) jaoks loodud võistlusautot, Civic WTCC-d.

Honda teatas täna, et asus ringrajal testima oma FIA turismiautode võistlussarja (WTCC) jaoks loodud võistlusautot, Civic WTCC-d.

Testimisega alustati selle nädala algupoolel (31. juulil ja 1. augustil) Itaalias Rooma lähistel Vallelunga ringrajal. Enne seda, 27. juulil lõpetati Milanos J.A.S. Motorsporti tehase lähedal Vairano rajal edukalt auto eeltestimine. Ringrajatestid jätkuvad kogu aasta jooksul ja neid juhib 2009. aasta WTCC maailmameister Gabriele Tarquini.

Alates Suzuka etapist tänavu oktoobris teeb Honda 2012. aastal ühe autoga kaasa kolmel FIA WTCC etapil. Autoroolis on Tiago Monteiro. Kõik 2012. aasta testi- ja võistlustulemused kasutatakse ära selleks, et Civic WTCC-d enne 2013. aasta täishooaja alustamist veelgi täiustada.

Samuti eemaldati täna saladuseloor 2012. aasta Civic WTCC välisdisainilt. Uus võistlusauto on oma kuju saanud ulatuslike tuuletunneli testide käigus, sellel on pikendatud esi- ja tagaseelik ning hulk teisi aerodünaamilisi elemente. Ühtekokku muudavad need Civicu õhuvoolu sujuvamaks, tagades C-klassi 5-ukseliste luukpäraga autode seas parima takistuskoefitsiendi. Autol on dünaamiline ja stiilne livree, mille eesmärk on anda uue Civicu kerejoontele aktsenti ning rõhutada igati võistlusauto kuulumist Honda motospordi ja võidusõiduautode hulka.

Civic WTCC ringrajatestide programmiga alustamist kommenteerides ütles Honda Racing Team JAS-i tiimijuht Alessandro Mariani:
„Näha valmis Civicut lõpuks ringrajal oli üliemotsionaalne hetk kogu tiimi jaoks. Olen kõikide asjaosaliste üle väga uhke. Nad on niivõrd lühikese aja jooksul saavutanud nii palju. Kõik on selle sündmuse nimel väsimatult tööd teinud ning uus auto ja mootor vastavad täielikult meie ootustele.
Oleme esimestest ringrajatestidest saanud juba palju tagasisidet ja infot, kuid oktoobris Suzukasse jõudmiseks seisab meil ees veel pikk tee. See ei ole lõpp. See on alles algus. Edaspidi on meil käed aina rohkem tööd täis.”

Honda 2012. aasta arenduspiloot Gabriele Tarquini ütles:
„Kuigi ma ei olnud kunagi varem Civicuga sõitnud, tundsin naljakal kombel kohe esimest korda rooli taha istudes, et olin Hondas. Kere on täpne ja mootor tundub olevat suurepärane, kuid see on alles esimene ringrajatest, nii et meil tuleb veel väga palju tööd teha.
Auto näeb ka hea välja ja ma olen kindel, et oma Suzuka debüüdil veel selle aasta lõpus avaldab see kõigile maailma WTCC fännidele muljet.”

Civic WTCC-l on eritellimuse peale ehitatud 1,6-liitrine 4 silindri ja turboülelaaduriga otsesissepritsega HR-412E bensiinimootor, mis vastab täielikult FIA kehtestatud WTCC reeglitele.
2013. aasta FIA WTCC võistlustel hakkavad Honda tiimis sõitma nii Gabriele Tarquini kui ka Tiago Monteiro.